Close

 

تاریخچه پیدایش مایکروویو

سرگذشت مایکرویو از یک ایده تا یک اختراع

 

 

- اصل ایده امواج الکترومغناطیسی و گرم کردن مواد دی الکتریک  در ابتدا در سال 1934 پیشنهاد شد و در سال 1937 توسط آزمایشگاه تلفن بل در آمریکا به عنوان اختراع ثبت گردید .

- در سال 1945 از این نوع تکنولوژی به عنوان رادار برای شناسایی هواپیما استفاده گردید .

- در همین سالها به صورت تصادفی تاثیر حرارتی آن در فرکانسهای بین 1 الی 4 مگاهرتز کشف کردید، (ذوب شدن شکلات و ... در محلهای نزدیک نصب این فرستنده ).

- اولین نمونه آزمایشی توسط ریتون به ارتفاع 1.8 متر و وزن 340 کیلوگرم و هزینه ای معادل 52.000 دلار در سال 1947 ساخته شد .

- دستگاه ماکروویو اولین بار پس از جنگ جهانی دوم در سال 1954 به صورت تجاری با نام  Radarange 1161 به بازار عرضه شد که در آن زمان بسیار گرانقیمت و همچنین با اندازه بزرگ تولید شد و توان آن در حدود 1600 وات بود و به همیم دلیل برای مصارف خانگی زیاد مورد توجه قرار نگرفت و بیشتر در رستوران ها کاربرد داشت .

- در سال 1966 شرکت پاناسونیک اولین ماکروویو خانگی با قدرت و قیمت مناسب عرضه کرد . که در بیشتر هتلها و رستوران ها نصب گردید .

استفاده عملی از این دستگاه در آشپزخانه از سال 1967 با نام countertop و با سیری کند و آهسته شروع گردید تا سال 1971 که قیمتها و کیفییت شروع به بهتر شدن گردید .

 

 


 

ماكروفر ، مايكرويو ، تاريخچه مايكرويو ، تاريخچه پيدايش مايكرويو ، سازنده مايكرويو ، تعمير مايكرويو ، اجزا تشكيل دهنده مايكرويو ، اجزاي مايكرويو