شماره های معتبر تعمیرگاه 24 ساعته اماده مشاوره تعمیرات می باشد . مراجعه تکنسین ظرف 2 ساعت (ایاب ذهاب رایگان و گارانتی یکساله )

 

  09122850445

(10)  02188445693

 

دفتر مرکزی : تهران تقاطع سهروردی و مطهری پ 273

دارای گواهینامه رسمی خدمات پس از فروش از آلمان - مجوز ارایه خدمات مطابق استاندارد ISO - CRM - CMC و ارائه فاکتور رسمی به صورت آنی در منزل (با کد اقتصادی) و ...

 شرایط ویژه برای برج ها

لباسشویی - ظرفشویی - هود - اجاق گاز - ماکروویو - فر - قهوه ساز - یخچال فریزر - ساید و جاروبرقی

نمایندگی و تعمیرگاه مجاز در شرق تهران - دماوند - حکیمیه - افسریه - پیروزی - شمال - ولنجک - فرمانیه - پاسدارانشریعتی - صادقیه - شهرک غرب - ستارخان - تهرانسر - جمهوری - خراسان - یافت اباد - ورامین - شهریار - رباط کریم  و مناطق 22 گانه تهران  <بدون ایاب ذهاب >

نمایندگی سایر استانها  - مشکلات متداول و رفع آن

BACK

نکات ایمنی استفاده از لباسشویی

 

 

 

ماشین لباسشویی از جمله دستگاه هایی است که روز به روز بیشتر به خانه های ایرانی راه پیدا می کند. مصرف انرژی ماشین لباسشویی به طور متوسط حدود 5/1 تا 2 کیلو وات در ساعت است. اما بیشتر این مصرف برای گرم کردن آب به کار می رود. بنابراین اگر از ماشین هایی با تغذیه آب گرم استفاده شود و یا در موارد غیر ضروری از درجه شستشو با آب سرد ماشین لباسشویی بیشتر استفاده کنیم، تا حد زیادی در مصرف آن صرفه جویی می شود. عمر یک ماشین لباسشویی 1000 ساعت بر آورد شده است که با استفاده بهتر و کمتر از آن (به طور متوسط 2 بار و هر بار 1 ساعت در هفته) می توان لاقل ده سال کار با خرابی کم را از آن انتظار داشت. اگر تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی را در یک خانوار  4 نفره 2 بار در هفته و هر بار به میزان یک ساعت فرض کنیم، در طول یک سال یک ماشین لباسشویی حدود 104 کیلو وات ساعت برق مصرف می کند.

هزینه این مقدار مصرف برق در کل کشور معادل 000/858/1 بشکه معادل نفت خام به مبلغ 83 میلیارد تومان در سال می باشد .

لازم است پیش از خرید به وجود علامت استاندارد ایمنی و برچسب مصرف انرژی دقت نمایید. موارد زیر نیز می توانند در انتخاب شما موثر باشند :

*       ماشین لباسشویی باید با میزان فضایی که برای آن در نظر گرفته اید، متناسب باشد.

*       باید توجه داشت که ماشین لباسشویی چه امکاناتی برای شستشو به شا می دهد، امکان شستشو با آب سرد، امکان شستشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می توانند در کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی بسیار موثر باشند.

*       میزان مصرف برق ماشین لباسشویی به کارخانه سازنده آن بستگی دارد. پرمصرف ترین ماشین های لباسشویی، 5/3 کیلووات ساعت برق مصرف می کنند و کم مصرف ترین آنها حدود 5/1 کیلووات ساعت.

*       پیش از هر کار دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه را که توسط کارخانه سازنده تهیه می شود با دقت مطالعه نمایید و نکات پیشنهادی آن را در استفاده از دستگاه مورد توجه قرار دهید.

*       ماشین های با محور افقی بسیا کمتر از ماشین های با محور عمودی برق مصرف می کنند. بعضی از انواع ماشین های لباسشویی با محور افقی به انداره   بقیه آب مصرف می نمایند. لذا از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل نمایید. کارآیی شستشو در ماشین های محور افقی نیز بیشتر است.

*       در استفاده از ماشین لباسشویی بایستی به نکات زیر توجه کرد:

*       بسیاری از ماشین لباسشویی دارای یک برنامه شستشوی اقتصادی هستند که لباس ها را با کمترین آب، پودر و حرارت ممکن می شوید و مصرف برق دستگاه را کاهش می دهد. تا حد امکان از این برنامه و یا از برنامه شستشو با آب سرد استفاده کنید. کم کردن درجه حرارت آب برای شستشو، مثلاً از 90 درجه به 60 درجه نیز به میزان بسیار زیادی از مصرف برق می کاهد. درجه حرارت 90 درجه را معولاً فقط برای لباس ها و پارچه های سفید و بسیار کثیف به کار می برند. لکه گیری لباس ها پیش از شستشو در اغلب موارد به شا این امکان را می دهد که از برنامه های با آب سرد یا آب 40 تا 60 درجه استفاده کنید.

*       فیلتر و دهانه پودر را به طور منظم تمیز کنید. توجه داشته باشید که تمییز کردن ماشین لباسشویی به کاهش مصرف برق و افزایش عمر مفید آن کمک می کند.

*       هر اندازه تعداد دورهای آبکشی در دقیقه بیشتر باشد اگر چه خشک شدن سریعتر لباس ها را موجب می شود، اما منجر به افزایش مصرف انرژی ماشین لباسشویی می گردد. بنابراین اگر امکان خشک کردن لباس ها در هوای آزاد و در زمان طولانی تر دارید، بهتر است از دور کم آبکشی استفاده نمایید.

*       از بکار بردن ماشین لباس شویی در ساعات پیک مصرف برق که به دلیل تقاضای زیاد، فشار بر شبکه برق شدید است خودداری کنید.

*       استفاده از لوله کشی آب گرم برای استفاده در ماشین لباسشویی بسیار مفید خواهد بود.

*       ماشین لباسشویی را تا حد ظرفیت آن پر نمایید. ظرفیت ماشین لباسشویی را بر حسب کیلو گرم بخوانید و لباس ها را متناسب با ظرفیت دستگاه در آن قرار دهید.

*       برای استفاده از خشک کن هرگز لباس ها را بیش از حد خشک نکنید. وقتی کمی مرطوب هستند خارج کنید، در غیر اینصورت چروک می شوند.

*     سعی کنید لباس ها را به طور طبیعی با استفاده از نور خورشید خشک نمایید.

*     از قرار دادن لباسشوئی در محل هایی که مستقیما در معرض آفتاب یا بارندگی هستند خود داری کنید.

*     فاصله لباسشویی ازدیوار 5سانتی متر باشد.

*     قبل از توقف کامل ماشین درب آن را باز نکنید.

*     بعد از شستشو لاستیک درب آنرا کاملا خشک نمایید.

*     قبل از روشن شدن مطمئن شوید شیر تغذیه باز و برق در پریز موجود است.

*     قبل از شستشو شلنگ تخلیه را کنترل وکاملا در فاضلاب قراردهید.

*     هر چند مدت دریچه جا پودری را در آورده و کاملا بشویید.

*     بعد از چند بار شستشو فیلتر جلوی لباسشویی را در آورده وکاملا بشویید.

*     برای دو شستشوی متوالی دو ساعت فاصله نیاز است.

*     از پودرهای استاندارد و مخصوص لباسشویی استفاده شود.

*   اگر از لباسشویی های با سه شاخه استاندارد اروپایی استفاده می نمایید حدالامکان از پریز استاندارد برای اتصال استفاده کنید در غیر اینصورت از تبدیل های مرغوب به عنوان رابط استفاده کنید.

---->  بهتر است چند نکته کلیدی را در استفاده از ماشین لباسشویی به خاطر داشته باشیم.


▪ اول از همه محتویات جیب‌های لباس‌هایتان را خالی کنید. در مرحله بعد لباس‌ها را بر اساس رنگی‌، سیاه و سفید بودنشان با توجه به جنس آن‌ها و میزان کثیف بودنشان از هم جدا کنید. بهتر است کمی به فکر لباس‌هایتان باشید و آن‌هایی را که جنسی لطیف دارند با دست بشویید.
▪ به حجم ماشین لباسشویی احترام بگذارید و سعی نکنید همه لباس‌هایتان را یک‌باره در ماشین بیندازید، چون علاوه بر این‌ که ماشین لباسشویی آسیب می‌بیند، لباس‌ها هم خوب شسته نمی‌شوند.
▪ در موقع انتخاب پودر لباسشویی دقت کنید که حتماً‌ روی آن نوشته شده باشد «مخصوص ماشین لباسشویی»، چون کف زیاد پودرهای دستی، عمر ماشین لباسشویی را کوتاه می‌کند.
▪ برای شستشوی لباس‌های مشکی هم بهتر است از مایع‌های مخصوص استفاده کنید تا سفیدک نزنند. ماشین‌های لباسشویی دفتر راهنما دارند؛ مطالعه این راهنما می‌تواند در استفاده بهتر از ماشین لباسشویی‌تان به شما کمک کند. اگر برای شستشو برنامه‌ای را انتخاب کرده‌اید که در زمان کوتاه‌تری لباس‌ها را می‌شوید، سعی کنید پودر کمتری هم در محفظه پودر بریزد؛ چون در این برنامه‌ها تعداد دورهای چرخش ماشین کمتر است و اگر پودر زیاد باشد ممکن است خوب آب‌کشی نشود.
▪ بعد از اتمام کار ماشین و خالی کردن لباس‌های درون آن، شیر آب ورودی به آن را ببندید، سیم برق ماشین را از پریز بیرون بیاورید و در محفظه آن را مدتی باز بگذارید تا درون محفظه خشک شود.

 

 

شما اینجا هستید: خانه عمومی ماشین لباسشویی نکات ایمنی استفاده از لباسشویی
Gorenje-logo zanussi-logo Electrolux-logo mayerbach-logo bosch-logo neff aeg-logo siemens-logo kenwood-logo indesit-logo general-electric-logo
Haier-logo blomberg-logo deka-logo whirlpool-logo fotile-logo ariston teka-logo snowa-logo daewoo-logo lg-logo samsung-logo
fisherpaykel-logo-2 polysteel-logo force-logo delonghi-logo datees logo smeg-logo akhavan logo beko-logo franke-logo  can-logo  steelalborz-logo
______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______
microwave washing-machines tv-2 refrigerator coffee-maker hood-1 hobs-1 oven microwave vacuum-cleaner dishwasher