شماره های معتبر تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی تهران

021-57615

09122850445

021-88445693

  مراجعه تکنسین ظرف 2 ساعت (ایاب ذهاب رایگان و گارانتی یکساله )

دفتر مرکزی : تهران تقاطع سهروردی و مطهری پ 273

دارای گواهینامه رسمی خدمات پس از فروش از آلمان - مجوز ارایه خدمات مطابق استاندارد ISO - CRM - CMC و ارائه فاکتور رسمی به صورت آنی در منزل (با کد اقتصادی) و ...

لباسشویی - ظرفشویی - هود - اجاق گاز - ماکروویو - فر - قهوه ساز - یخچال فریزر - ساید و جاروبرقی

نمایندگی و تعمیرگاه مجاز در شرق تهران - دماوند - حکیمیه - افسریه - پیروزی - شمال - ولنجک - فرمانیه - پاسدارانشریعتی - صادقیه - شهرک غرب - ستارخان - تهرانسر - جمهوری - خراسان - یافت اباد - ورامین - شهریار - رباط کریم  و مناطق 22 گانه تهران  <بدون ایاب ذهاب >

نمایندگی سایر استانها  - مشکلات متداول و رفع آن

BACK   1sal-150x150 1

راهنمای خرید ماشین لباسشویی (کدوم برند بهتره؟)

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی :

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید این مطالب کمک زیادی به شما خواهد کرد .

ماشین لباسشویی امروزه به یک کالای الزامی در منزل تبدیل شده است و با توجه به تنوع محصول و قیمت شناخت این محصول و انتخاب درست در زمان خرید شما را سالها از تعویض محصول خریداری شده بی نیاز خواهد کرد .

 برای درک بهتر ماشین لباسشویی و چگونگی انتخاب این دستگاه از جنبه های مختلف تقسیم بندی می کنیم :

دسته بندی ماشین لباسشویی از نظر ساختمان :

ماشین لباسشویی درب از بالا :

در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد) ، ظرفیت شستشوی 3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو :

این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.

از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا 9 کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .

از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.

ماشین لباسشویی درب از جلو و تمام اتوماتیک :

این نوع از ماشین لباسشویی هم تا حدی از آب پر می شوند. شستشوی لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب تمیز انجام می شود. این نوع ماشین لباسشویی هم کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارند.

استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند. به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه‌هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می‌ماند.

ماشین لباسشویی درب از جلو و تمام اتوماتیک با خشک کن صددرصد :

این نوع ماشین های لباسشویی که برخی از برندها مانند بوش آریستون و آاگ از آن تولید کرده اند یک ماشین لباسشویی کامل است که علاوه بر برنامه های کامل شستشو برنامه های خشک کردن را هم دارا می باشند .

خشک کن صددرصد را با خشککن معمولی لباسشویی اشتباه نگیرید چرا که خشک کن معمولی لباسشویی فقط از طریق دور موتور و نیروی گریز از مرکز لباسها را آبگیری می کند و هیچوقت کامل خشک نمی شود ، اما خشک کردن صددرصد به کمک فن و المنت مخصوص لباسها به طور کامل خشک می شود و از دور بالی موتور استفاده نمی شود و این موضوع باعث آسیب ندیدن لباسها خواهد شد .

 

بحث دوم که پس از انتخاب نوع ماشین برای مهم خواهد شد چند کیلو بودن ماشین لباسشویی است :

 بحث وزن قابل شستشو برای ماشین لباسشویی بیشتر برای لباسشویی اتوماتیک مطرح می شود و بین 4 تا 8 کیلو برای مصرف خانگی در دسترس است .

دقت کنید که در زمان انتخخاب لباسشویی با وزن بالای شستشو بهتر خواهد بود اما متاسفانه بعضی از برندها وزن شستشو را تحریف می کنند و مثال بندی ماشین لباسشویی 7 کیلویی رو بعنوان 8 کیلویی تبلیغ می کنه که اگر دفترچشو بخونی متوجه می شی که ماشین در واقع 7 کیلویی هستش فقط یکی از برنامه هاش رو می تونی 8 کیلو لباس بریزی ؛

بهترین راه حل برای تشخیص این مساله توجه کردن به قطر درب و عمق دیگ است که حجم ذاخل دیگ در 8 کیلویی بزرگتر است و فضای بیشتری برای شستن لباس است .

دایرکت درایو بهتره یا تسمه ای :

 این موضوع هم در زمان انتخاب ماشین خیلی مهم است ، برای روشن شدن این موضوع من این بحث را به سه قسمت تقسیم می کنم :

مزایای دایرکت درایو :

مصرف پایین برق

صدای فوق العاده پایین

کمترین لرزش

کاهش وزن

استفاده شده در ماشین لباسشویی هایی با قیمت متوسط و این نوع سیستم عموما خرابی زیادی نسبت به سایر سیستم ها دارند و مشکل عمدشون در بالانس کردن است .

 مزایای موتور تسمه ای انیورسال :

 تکنولوژی قدیمی در حال منسوخ است که فقط مزییت آن سادگی سیستم است که براحتی قابل تعمیر یا تعویض است و از نظر بالانس شدن کمترین ایراد را دارا می باشد .

مزایای موتور اینورتور تسمه ای :

مصرف پایین برق

صدای پایین

کمترین لرزش

 بالانس خودکار عالی

عمر بالای موتور

این نوع طراحی موتور عموما در ماشین لباسشویی های اروپایی و آمریکایی استفاده شده و قیمت ماشین لباسشویی های مربوطه کمی گرانتر است ولی اگر این ماشین را داشته باشید مطمئن باشید که 30 سال هم از این ماشین لباسشویی  استفاده کنید هر جاش خراب بشه موتورش خراب نمی شه !

 فراموش نکنید که اینورتور مصرف برق کمی دارد و بیشتر لوازم خانگی به سمت موتورهای اینورتوری پیش می روند .

ورودی آب سرد و گرم :

بعضی از برندها ماشین لباسشویی با قابلییت اتصال آب سرد و گرم عرضه کرده اند که در برنامه هایی که دمای انتخابی شما بالی 60 درجه سانتیگراد باشد از آب گرم ساختمان استفاده می شود تا مصرف برق و زمان صرفه جویی گردد .

پس دقت کنید که آب گرم فقط در برنامه ای استفاده می شود که برنامه انتخابی دمای بالای 60 درجه داشته باشد .

تعداد برنامه ها :

تنوع برنامه بدونه شک راحتی استفاده را در پی خواهد داشت ولی با توجه به تجربه شخصی در کشور خودمون هیچ مصرف کننده ای لباسها را با برنامه مخصوص خودش استفاده نمی کنه و فقط از یک یا دو برنامه همیشه برای تمامی لباسها استفاده می کنند .

پس اگر شما هم به پیچیدگی برنامه های زیاد علاقه ای ندارید روی این موضوع توجه نکنید .

بعضی برندها نیز حافظه ای در نظر گرفته اند که خودتان تمام ویژگیهای مورد نیاز خود را تنظیم کرده در استفاده بعدی از آن استفاده کنید . که این آپشن خوب و کارآمدی است .

دور خشک کن :

میزان دور خشک کن هم مساله مهمی است نه فقط بخاطر خشک کردن بهتر بلکه بخاطر تکنولوژی خاصی که باید استفاده شود تا بتواند بالاترین دور را داشته باشد .

1000 دور - 1200 دور -  1400 دور - 1600 دور و در برندهای جدید 1800 و 20000 دور

دور بالای خشککن نیاز به ساخت ماشین لباسشویی محکم و کمک های با کیفییت است ؛ البته دور بالا فقط در برخی لباسها کاربد دارد و مثلا اگر برای البسه ظریف یا پشمی و البسه های مشابه از دور بالاتر از 800 استفاده کنید لباستان خراب می شه  اما شما هیچوقت از دور بالا استفاده نکنید چون بشدت عمر ماشین کاهش می یابد .

****  ماشین لباسشویی خوبه که در دور بالای خشک کن کمترین صدا و لرزش را داشته باشه .

ویژگی های اضافی :

شستشوی مقدماتی : که همه ماشین ها دارند و یک شستشوی 25 دقیقه ای قبل از برنامه اصلی می باشد که برای لباس های خیلی کثیف کاربرد دارد .

شستشوی ضد چروک : بعضی مدلها دارند : با این ویژگی ماشین با دور خاص شستشو از چروک شدن لباسهایتان جلوگیری می کند .

آبکشی اضافی : بعضی مدلها -  با فعال شدن این آپشن یک بار بیشتر لباسها آبکشی می شود که برای لباسها نجس مناسب است .

مدیرییت زمان : در بعضی مدلها وجود دارد که با فعل کردن آن در برنامه انتخابی به صورت خودکار براساس وزن لباس زمان شستشو کوتاه تر خواهد شد .

معلق در آب : این ویژگی هم  کمک می کند که پس از اتمام شستشو لباسها در آب معلق می ماند تا شما به صورت دستی دوباره دکمه استارت را فشار دهید .

برنامه شستشوی سریع : شستشوی سریع تر لباسهای با کثیفی کم

مدیرییت زمان : با انتخاب این گزینه با حفظ قابلییت های شستشو  زمان را کم می کند .

 

 طرح شبنم :

اخیرا طرح شبنم توسط دولت با حرف حدیث های بسیار برای کالاهای وارداتی بوجود آمده که اساس طرح بسیار عالی بوده و وجود آن بر روی کالا و کارت گارانتی یک نکته مثبت برای انتخاب خواهد بود .

شرکت گارانتی کننده :

موضوع مهم شرکت گارانتی کننده است که در زمان خرید حتما به آن توجه کنید شرکت های معتبر و اینکه آیا دانش کافی برای پشتیبانی و تامیین قطعات را دارند یا نه و در مورد این مساله حتما مشورت کنید چون شرکت های معتیر در گارانتی قیمت محصولاتشان بالاتر است و این قضیه در زمان خرید شما را به اشتباه نیندازد .

دقت کنید که شرکت های مختلف ممکن است یک برند را وارد کرده باشند و همینطور گارانتی های متفرقه که عدم توجه به این مساله دردسرهای پشتیبانی را در پی خواهد داشت .

*** و توصیه مهم هیچوقت ماشین لباسشویی بدونه گارانتی نخرید .

شرکت های گارانتی کننده مثلا : سپهرالکتریک - گلدیران - سام سرویس - الکتروسپهر - نیکان - سیهاوی - سناپویان - انتخاب  و غیره

       
       
       

کدوم برند ها بهترند :

برندهای برتر در ساخت و تولید ماشین لباسشویی بر اساس کیفییت ، عمر بالا ، شرایط گارانتی و قطعه و در دسترس در ایران (بدونه در نظر گرفتن قیمت ) به ترتیب عبارتند از :

1 - میله MILELE

2 - آاگ AEG

3 - االکترولوکس Electrolux

4 - بوش BOSCH

5 - ال جی LG

6 - کنوود

7 - سامسونگ

8 - هایر

9 - دوو

 

 

 

 

راهنمای خرید اتو پرس 

راهنمای خرید یخچال و فریزر

راهنمای خرید بخاری برقی

راهنمای خرید تصفیه هوا

راهنمای خرید آبسردکن

راهنمای خرید بخارشوی

راهنمای خرید اجاق گاز

راهنمای خرید ظروف

راهنمای خرید ظرفشویی

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید پنکه

راهنمای خرید مخلوط کن

فرق بین کولر آبی و گازی

راهنمای خرید کولر

راهنمای خرید یخچال فریزر

راهنمای خرید غذاساز

نکاتی مهم در هنگام خرید یخچال

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید هود آشپزخانه و انواع آن

راهنمای خرید ماشین لباسشویی (کدوم برند بهتره؟)

راهنمای خرید فر برقی - گازی - توکار

 

 


راهنمای خرید ماشین لباسشویی،راهنمای خرید ماشین لباسشویی سامسونگ،راهنماي خريد ماشين لباسشويي،راهنمای خرید ماشین لباسشویی بوش،راهنمای خرید , راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی, طرح شبنم,نمایندگی بوش,نمایندگی آاگ,نمایندگی آریستون,نمایندگی نف,ایران,تهران,اصفهان,تبریز,مشهد , نمایندگی آاگ ، تعمیرگاه مجاز آاگ، تعمیر ماشین لباسشویی آاگ ، تعمیر لباسشویی آاگ، تعمیرات تخصصی لوازم خانگی آاگ، قطعات لباسشویی آاگ، تعمیرگاه مجاز آاگ در تهران،تعمیر ماشین لباسشویی ،پشتیبانی  نمایندگیتعمیرات ماشین لباسشویی  ماشین لباسشویی آاگ  تعمیر ماشین لباسشویی ، ماشین لباسشویی آاگ   ماشین لباسشویی بوش   ماشین لباسشویی نف  ماشین لباسشویی زیمنس    ماشین لباسشویی سامسونگ  ماشین لباسشویی دوو    ماشین لباسشویی سامسونگ  ماشین لباسشویی ال جی  تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ , تعمیر ماشین لباسشویی ال جی   تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران    تعمیر ماشین لباسشویی ارج   تعمیر ماشین لباسشویی aeg  تعمیر لباسشویی ال جی   تعمیر لباسشویی ارج   تعمیر لباسشویی بوش تعمیرگاه مجاز آاگ، تعمیر ماشین لباسشویی آاگ ، تعمیر لباسشویی آاگ،  آاگ، قطعات لباسشویی آاگ، تعمیرگاه مجاز آاگ در تهران،تعمیر ماشین لباسشویی ،پشتیبانی  نمایندگی ,تعمیرات ماشین لباسشویی  ماشین لباسشویی آاگ تعمیر ماشین لباسشویی ، ماشین لباسشویی آاگ   ماشین لباسشویی بوش   ماشین لباسشویی نف  ماشین لباسشویی زیمنس    ماشین لباسشویی سامسونگ  ماشین لباسشویی دوو    ماشین لباسشویی سامسونگ  ماشین لباسشویی ال جی  تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ ,تعمیر ماشین لباسشویی ال جی   تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران  تعمیر ماشین لباسشویی ارج  تعمیر ماشین لباسشویی aeg تعمیر لباسشویی ال جی ارج   تعمیر لباسشویی بوش

شما اینجا هستید: خانه عمومی راهنمای خرید لوازم خانگی راهنمای خرید ماشین لباسشویی (کدوم برند بهتره؟)
Gorenje-logo zanussi-logo Electrolux-logo mayerbach-logo bosch-logo neff aeg-logo siemens-logo kenwood-logo indesit-logo general-electric-logo
Haier-logo blomberg-logo deka-logo whirlpool-logo fotile-logo ariston teka-logo snowa-logo daewoo-logo lg-logo samsung-logo
fisherpaykel-logo-2 polysteel-logo force-logo delonghi-logo datees logo smeg-logo akhavan logo beko-logo franke-logo  can-logo  steelalborz-logo
______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______
microwave washing-machines tv-2 refrigerator coffee-maker hood-1 hobs-1 oven microwave vacuum-cleaner dishwasher