شماره های معتبر تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی تهران

 

021-57615

09122850445

021-88445693

  مراجعه تکنسین ظرف 2 ساعت (ایاب ذهاب رایگان و گارانتی یکساله )

دفتر مرکزی : تهران تقاطع سهروردی و مطهری پ 273

دارای گواهینامه رسمی خدمات پس از فروش از آلمان - مجوز ارایه خدمات مطابق استاندارد ISO - CRM - CMC و ارائه فاکتور رسمی به صورت آنی در منزل (با کد اقتصادی) و ...

 شرایط ویژه برای برج ها

لباسشویی - ظرفشویی - هود - اجاق گاز - ماکروویو - فر - قهوه ساز - یخچال فریزر - ساید و جاروبرقی

نمایندگی و تعمیرگاه مجاز در شرق تهران - دماوند - حکیمیه - افسریه - پیروزی - شمال - ولنجک - فرمانیه - پاسدارانشریعتی - صادقیه - شهرک غرب - ستارخان - تهرانسر - جمهوری - خراسان - یافت اباد - ورامین - شهریار - رباط کریم  و مناطق 22 گانه تهران  <بدون ایاب ذهاب >

نمایندگی سایر استانها  - مشکلات متداول و رفع آن

BACK   1sal-150x150 1

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی

 dish-8

 

*  آیا استفاده از ظرفشویی در اقتصاد خانواده تاثیر گذار است یا باعث افزایش مصرف برق خواهد شد ؟

      بدونه شک استفاده از ظرفشویی مصرف آب و برق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد . بیشتر مصرف کنندگان با توجه به زمان یک تا دو ساعت زمان شستشو با ظرفشویی نصور می کنند که در این مدت مقدار زیادی آب و برق مصرف می شود ولی این مقادیر در مورد ظرفشویی های ااگ الکترولوک AEG Electrolux در یک شستشوی کامل دو ساعته برای برق معادل روشن

ماندن یک لامپ صد وات معمولی به مدت  25 دقیقه و آب مصرف شده کمتر از 10 لیتر می باشد .

*  نکاتی برای شستشوی بهتر ظروف :

    سعی کنید ظروف را طوری بچینید که اب به تمام نقاط برسد

   ظروف را روی هم نچینید زیرا در این صورت اب و مواد شوینده به همه سطوح انها نخواهد رسید وقسمتی از ظروف تمیز نمیشود

   در چیدن قاشق وچنگال دقت کنید که قاشق ها داخل هم نباشند

   قبل از چیدن ظروف داخل ماشین باقی مانده غذا را از روی انها پاک کنید تا باعث گرفتگی فیلتر نشود

   اگر قصد دارید ظروف را با فاصله زمانی زیاد پس از استفاده بشویید حتما بعد از چیدن ظروف برنامه پیش شویی را استفاده کنید تا باقیمانده غذا روی ظروف خشک نشود.

برای استفاده از ماشین های ظرفشویی لازم است به نکات زیر توجه شود :
- تا حد امکان از برنامه کوتاه مدت (کم مصرف) استفاده کنید. همچنین اگر ظرفها را پیش از قرار دادن در دستگاه با یک دستمال تا اندازه ای پاک کنیم. امکان استفاده از برنامه کوتاه بیشتر است. اگر ظرف ها فقط کمی کثیف هستند از یک چرخه شستشوی سبک استفاده کنید. زیرا در این روش به دلیل استفاده کمتر از آب گرم و کاهش زمان کار دستگاه انرژی کمتری مصرف خواهد شد.
- حتی الامکان از ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. تعداد ظرفها تغییری در مصرف آب ماشین نمی دهد . پس بهتر است ظرفها را در طول روز داخل ماشین جمع کنید و سپس یکبار در ساعات غیر اوج مصرف آنرا بکار اندازید.
- از پودر ظرفشویی به اندازه لازم استفاده کنید؛ زیرا ریختن پودر زیاد؛ هیچ تاثیری در تمیز تر شدن ظرف نخواهد داشت.
- ظرفها را مطابق دستورالعمل تولید کننده در ماشین قرار دهید همه ردیفها را پر کنید تا از آب و انرژی حداکثر استفاده بشود. اما این کار بگونه ای باشد که گردش آب به راحتی صورت گیرد تا ظرفها کاملاً تمیز گردد.
- پیش از قراردادن ظرفها در ماشین باقیمانده غذا را پاک کنید و مایعات را خالی کنید. بقیه کار را ماشین ظرفشویی انجام می‌دهد. اگر مجبور شدید که ظرفها را پیش از گذاشتن در ماشین آب بکشید حتی الامکان از آب سرد استفاده کنید.
- دستگاه را حتی الامکان در ساعتهای پیک مصرف روشن نکنید.
- نظافت منظم؛ عمر دستگاه را افزایش و مصرف انرژی آن را کاهش می‌دهد:

برای افزایش عمر دستگاه از بین بردن بوی بد ، کاهش مصرف برق و براق شدن ماشین ظرفشویی خود توصیه می شود از جرم گیر های استاندارد به صورت هر دو ماه یک بار استفاده نمایید .
- ماشین ظرفشویی را دور از یخچال قرار دهید زیرا ماشین ظرفشویی در هنگام کار تولید حرارت می‌نماید و مصرف انرژی یخچال را بالا می‌برد.
- در صورتی که ماشین ظرفشویی شما سیستم خشک کن بدون گرما دارد؛ از آن استفاده کنید. اگر دستگاهی دارید که قدیمی تر است و مجهز به این سیستم نیست می‌توانید بعد از پایان شستشو ظرفشویی را خاموش کنید و در آن را باز بگذارید تا جریان هوا ظرفها را خشک کند.

علت ایجاد لکه های سفید ظروف پس از شست و شو با ماشین ظرفشویی چیست؟

بعضی اوقات پس از شستشوی ظرف ها با ماشین ظرفشویی لکه هایی سفید روی آن ها باقی می ماند. کیفیت آب، درجه حرارت آن، فشار آب مصرفی و نوع شوینده از جمله علل این مشکل هستند.

یک راه حل رفع این مشکل این است که می توانید یک یا دو پیمانه سرکه سفید را در دور آخر شستشو به ماشین ظرفشویی اضافه کنید.

چه عواملی باعث ایجاد لکه های سفید روی ظرف های شسته شده می شوند؟

۱- سختی آب:
آب سخت که دارای مقادیر زیادی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است روی ظروف لکه های سفید و رسوب برجا می گذارد. در خانه های دارای آب سخت، رسوبات روی در حمام، شیرآلات سرویس های بهداشتی و ظرف های قدیمی دیده می شود.
بعضی افراد برای حل این مشکل و کاهش سختی آب از سیستم های تصفیه کننده استفاده می کنند. در بعضی از ماشین های ظرفشویی این مشکل داخل ماشین برطرف شده است. آن ها دارای سیستم مخصوص مناطق دارای آب سخت و رسوبی هستند. بعضی از شوینده ها نیز به صورت آماده به حل این مشکل کمک می کنند.

۲- درجه حرارت آب:
شاید علت لکه های سفید روی ظروف، نوع پودر مصرفی باشد که در هنگام شستشو خوب حل نمی شود. این مسئله به خصوص وقتی آب سرد باشد، بیش تر اتفاق می افتد. معمولا برای شستشو درجه حرارت حدود ۵۰ درجه مناسب است.

۳- مقدار پودر مصرفی:
بعضی وقت ها زیاد ریختن پودر باعث ایجاد لک های سفید می شود. در مورد مقدار مناسب پودر سوال کنید.
احتمال دیگر تاریخ مصرف پودرهای شوینده است. پودرهایی که تازه تولید شده باشند، بهتر حل می شوند.
پودر ظرفشویی را در جای خشک و سرد نگه داری کنید.

۴- فشار آب:
فشار آب می تواند در قدرت شویندگی پودر و در تمیز شدن ظرف ها مشکل ایجاد کند. اگر ماشین ظرفشویی به خاطر فشار کم آب خوب کار نکند، روی ظرف سفیدک ایجاد می کند. می توان ساعاتی که از آب کم تر استفاده می شود را برای شستشو انتخاب کرد یا اگر مشکل همیشگی است از پمپ برای افزایش فشار استفاده کرد.

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی

  • استفاده از ماشين ظرفشويي تا حد قابل توجهي مصرف آب خانگي را کاهش مي دهد، به طوري که يک دست ظروف 144 پارچه را اگر با دست بشوييم 85 ليتر آب مصرف مي شود در حالي که همين تعداد در ماشين ظرف شويي تنها 16 ليتر آب نياز دارد و در برخی مدل ها کمتر از 10 لیتر آب مصرف می شود.
  • به خانم خانواده فرصت بيشتری مي دهد تا به جای صرف وقت در آشپزخانه و شستن ظروف، زمان بيشتری را در کنار فرزندان و همسر خود داشته باشد.
  • در شست و شو با دست، بهترين زمان پذيرايي از مهمان بعد از صرف غذا به شستن ظروف مي گذرد (بيش از يک ساعت) در صورتي که در شست و شو با ماشين ظرفشويي، بعد از صرف غذا در کنار مهمان خود هستيد.
  • در شست و شو با دست، مجبوريم از آب ملايم استفاده کنيم در صورتي که در ماشين ظرفشويي آب داغ استفاده مي شود لذا عمل ضد عفوني نيز تا حدي انجام مي گيرد.
  • در شست وشو با دست، ظروف به علت استفاده از اسکاچ بعد از چند ماه خش برداشته و کدر مي شوند، در صورتي که در ماشين ظرفشويي چون از مواد شوينده مناسب استفاده مي نماييم، ظروف هميشه براق و شفاف باقي مي مانند.
  • در شست و شو با دست، ميزان استفاده از مايع ظرفشويي بسيار زياد است در صورتي که در ماشين ظرفشويي ميزان مصرف پودر بسيار کم است.
  • مواد شوينده به پوست دست آسيب زيادي مي رسانند در حالي که در ماشين ظرفشويي دست شما با مواد شوينده هيچ گونه تماسي ندارد.
  • درشست و شو با دست، به علت ايستادن زياد و بي حرکت ماندن، خطر بيماری هايی مانند واريس، آرتروز ستون فقرات و زانو بسيار بالا مي رود در حالي که در شست و شوی ماشينی اين احتمال وجود ندارد.
  • در شست و شوي دستی، امکان لب پر شدن ظروف چيني و کريستال شما وجود دارد در حالي که در ماشين ظرفشويي اين امکان به حد صفر می رسد.
  • مواد کلره و يا اکسيژنه موجود در پودرها و قرص هاي ماشين ظرفشويی، عمل ضد عفوني ظروف را تکميل مي کنند. 

 


مطالب تکمیلی :

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن فیلترهای ماشین ظرفشویی

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

علت لکه شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

آموزش شروع به کار ماشین ظرفشویی (نصب و راه اندازی)

ازبین بردن لکه ها در ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر و بازوی داخلی ماشین ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی

پودر در جاپودری یا روی در باقی می ماند

نکاتی که باید در ماشین ظرفشویی رعایت کنید

بهترین قرص ماشین ظرفشویی نحوه تشخیص

علت حل نشدن قرص یا پودر در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی

علت کدر شدن ظروف شیشه ای در ماشین ظرفشویی

طرز استفاده نمک ماشین ظرفشویی

چگونگی عملکرد شوینده های ماشین ظرفشویی و انواع آن

علت باقی ماندن ذرات غذا بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی تمیز نمی شوید ؟

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی ؛ همه برندها

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نکات ایمنی استفاده از ظرفشویی

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

 

 

 

 


محصولات توکار بوش , نمایندگی محصولات توکار بوش , ماشین ظرفشویی توکار بوش , bosch , aeg , electrolux , ariston , neff , teka , miele , siemens , gaggenau , delonghi , لوازم توکار بوش , توکار , bosch , ظرفشويي , ماشين ظرفشويي , ظرفشويي بوش , ماشين ظرفشويي بوش , راهنماي فارسي ظرفشويي , راهنماي فارسي ظرفشويي بوش , دفترچه راهنماي ظرفشويي , دفترچه راهنماي فارسي ظرفشويي بوش , دانلود راهنماي فارسي , دانلود راهنماي ظرفشويي بوش , دانلود راهنماي فارسي دانلود راهنماي فارسي ظرفشويي سامسونگ , ال جی , زیمنس , تکا , آریستون , زانوسی , ایندزیت , آاگ , ااگ , الکترولوکس , آ.ا.گ , مجیک , مدیا , رومیزی , توکار , مبله , آموزش , تصویری , شکل , آموزش تصویری , گام به گام , خدمات , بهترین , مرکز , Samsung 

شما اینجا هستید: خانه عمومی ماشین ظرفشویی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی
Gorenje-logo zanussi-logo Electrolux-logo mayerbach-logo bosch-logo neff aeg-logo siemens-logo kenwood-logo indesit-logo general-electric-logo
Haier-logo blomberg-logo deka-logo whirlpool-logo fotile-logo ariston teka-logo snowa-logo daewoo-logo lg-logo samsung-logo
fisherpaykel-logo-2 polysteel-logo force-logo delonghi-logo datees logo smeg-logo akhavan logo beko-logo franke-logo  can-logo  steelalborz-logo
______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______
microwave washing-machines tv-2 refrigerator coffee-maker hood-1 hobs-1 oven microwave vacuum-cleaner dishwasher