شماره های معتبر تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی تهران

09128704028

09122850445

021-88740259

  مراجعه تکنسین ظرف 2 ساعت (ایاب ذهاب رایگان و گارانتی یکساله )

---------------------------------------------                                                   -------------------

***  ضمن تبریک سال نو پاسخگوی شما در ایام عید نیز هستیم .  ****

----------------------------------------------------                                                 -------------

دفتر مرکزی : تهران تقاطع سهروردی و مطهری پ 273

دارای گواهینامه رسمی خدمات پس از فروش از آلمان - مجوز ارایه خدمات مطابق استاندارد ISO - CRM - CMC و ارائه فاکتور رسمی به صورت آنی در منزل (با کد اقتصادی) و ...

لباسشویی - ظرفشویی - هود - اجاق گاز - ماکروویو - فر - قهوه ساز - یخچال فریزر - ساید و جاروبرقی

نمایندگی و تعمیرگاه مجاز در شرق تهران - دماوند - حکیمیه - افسریه - پیروزی - شمال - ولنجک - فرمانیه - پاسدارانشریعتی - صادقیه - شهرک غرب - ستارخان - تهرانسر - جمهوری - خراسان - یافت اباد - ورامین - شهریار - رباط کریم  و مناطق 22 گانه تهران  <بدون ایاب ذهاب >

نمایندگی سایر استانها  - مشکلات متداول و رفع آن

BACK   1sal-150x150 1

علت لرزش ماشین لباسشویی

unbalans

بنا به درخواست شما علت لرزش ماشین لباسشویی ها مخصوصا برندهای کره ای در ادامه مطالب به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد

با توجه به تصویر سیستم ضد لرزش ماشین توسط فنر (103) و کمک (108) انجام می گردد .

علت لرزش :

لباس های داخل دیگ بر اثر جاذبه همیشه در کف قرار دارند و در زمان افزایش دور چون به صورت نامناسب وزن بخش می شود دیگ دچار لرزش و به اصطلاح آن بالانسی می گردد .

شرکت های مختلف در طی 40 سال کذشته روش های مختلفی را برای حل این مسئله ابداع کرده اند , ساده ترین روش استفاده از میزان بار بر روی موتور اصلی برای تشخیص وزن نا متعادل بوده که هنوز هم کاربرد دارد .

در این روش در دور بین 45 تا 90 میزان قدرتی که موتور اصلی برا چرخاندن دیگ مصرف می کنند مورد چردازش قرار می گیرد چون می دانیم که دیگ در شروع حرکت باید لباس های خیس را به سمت بالای دیگ (180 درجه) حمل کند و 180 درجه باقی مانده موتور نیروی کمتری لازم دارد و بقیه کار را جاذبه انجام می دهد .

حال از این اختلاف وزن استفاده کرده و دور موتور را به کمک قطعه ای که روی موتور قرار دارد می سنجیم و دور را با کم یا زیاد کردن در لحظه کاهش فشار بر موتور یعنی در نقطه > 180  لباس تمایل به افتادن کرده و در اینصورت در طی چند سیکل لباسها در کل دیگ پخش می شود .

در این روش اگر مثلا چند حوله دستی داخل ماشین قرار داشته باشد در زمان اتمام کار سیستم آن بالانس و در دور حدودا 90 دور در دقیقه باید حوله ها در کل سطح دیگ به صورت منظم بخش شده باشند در غیر اینصورت دور موتور افزایش پیدا نمی کند یا اگر پیدا کند (بعضی برند ها) دستگاه با لرزش بالا کار می کنند .

 

راه حل :

با تمام روش های بالانس کردن باز هم مقدار لرزش ایجاد می شود که اجتناب پذیر است راه حل دوم که در تمام ماشین ها وجود دارد سیستم کمک فنر می باشد .

در این روش ضربه های تولید شده که توانی در حدود 60 تا 180 نیوتن می باشد توسط دو عدد کمک در طرفین خنثی می گردد و روش کار آن دقیقا مانند خود رو ها می باشد با این تفاوت که فنر در جهت مقابل و بالای دیگ قرار می گیرد .

توضیحات بالا روش های استاندارد رفع لرزش بود پس چرا برخی ماشین های لباسشویی از بدو نصب یا پس از طی مدتی دچار لرزش می شوند :

با فرض بر اینکه دستگاه شما نو و تازه نصب شده است :

  1 - هر ماشین برای محافظت از دیگ و فنر دارای 3 یا 4 پیچ ترانسیلت می باشد که در زمان نصب باید این پیچ ها باز شوند ؛ محل قرار گیری آنها در پشت ماشین لباسشویی است . چک کنیید این پیچ ها باز شده باشند و دیگ با دست به نرمی حرکت کند - پیچ ها را برای حمل و نقل های بعدی نگهداری کنیید .

2 - جای ماشین لباسشویی باید کاملا طراز باشد هر برند حد زاویه برای بالانس و طرازی تعریف شده ای دارد که عموما مقدار مجاز حدود 2 تا 3 درجه است که اگر بیش از این ماشین به هر جهت شیب داشته باشد لرزش ایجاد می گردد .

3 - لباس های نا متوازن : هیچ وقت لباسها را به صورت گوله شده یا لباسهای پشمی را به همراه لباسهای پلاستیکی داخل ماشین نریزید و اگر این کار را انجام دادید از دور خشک کن 400 دور و زمان طولانی تر استفاده کنیید .

4 - در غیر موارد بالا با نمایندگی محصول خود تماس بگیرید .

با فرض بر اینکه دستگاه چند سال به درستی کار کرده و به تازگی دچار لرزش شده :

1 - محل نصب به درستی طراز نیست .

2 - از کارتن چوب یا موارد مشابه برای بالانس کردن استفاده نکنیید .

3 - دستگاه جابه جایی داشته و پیچ های مخصوص حمل را نبسته ایید که باعث آسیب داخلی شده است .

4 - کمک ها هر چند سال یکبار باید بازدید شود و در صورت نیاز عوض شده تا به سایر قسمت ها آسیب نرساند .

چند نکته :

برخی برندها در تولید ماشین لباسشویی برحی استاندارد ها را رعایت نمی کنند مانند محاسبه میزان قدرت کمک و نحوه محاسبه سیستم آن بالانسی که ماشین لباسشویی توان بالانس کردن را ندارد و به صورت بالانس نشده دور خشک کن تا 1200 دور فعال می گردد که لرزش های شدیدی تولید می کنند .

برخی ماشین های لباسشویی هم مشاهده شده که نرم افزار پر قدرتی برای محاسبه وزن توضیع شده در داخل دیگ را دارند اما کیفیت پایین دیگ و درام باعث می شود در مرحله اول خشک کن بعضا 10 یا 25دقیقه آخر برنامه ماشین گیر کرده و ادامه نمی دهد . بعضیا شون هم خطای خاصی می دهند که دال بر آن بالانسی است مانند برند های کره ای .

در مورد ماشین های بدون تسمه یا دایرکت درایو هم باید بدانیید که استفاده از سنسور (هال) و بوبیین های مخصوص بالانس دقیق تر محاسبه می شود اما این داستان باعث شده خود برند از این مزییت به عنوان یک راه برای کاهش هزینه تولید استفاده کنه و از کمک ها ضعیف تر و حتی درام با آلیاژ ارزانتر استفاده کنه .

دقت کنیید لرزش ماشن با سر صدا در ماشین کاملا متفاوت می باشد و کاملا منبع آنها متفاوت است .

 

 

میرات ماشین لباسشویی زانوسی

تعمیر ماشین لباسشویی Bosch 

تعمیر ماشین لباسشویی گرنیه 

تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس 

تعمیرات ماشین لباسشویی بکو

تعمیرات ماشین لباسشویی پارس

تعمیر ماشین لباسشویی arj

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی Ariston

تعمیر ماشین لباسشویی آبسال

تعمیر ماشین لباسشویی ارج

تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس

تعمیر ماشین لباسشویی آدمیرال

تعمیر ماشین لباسشویی آ.ا.گ

تعمیر ماشین لباسشویی indesit

تعمیر ماشین لباسشویی دوو

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی آاگ

 

 

تعمیر ماشین لباسشویی بوش , تعمیر ماشین لباسشویی بوش , تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس , تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت , تعمیر ماشین لباسشویی , تعمیر , نمایندگی آاگ , نمایندگی بوش , نمایندگی آریستون , تعمیرگاه مجاز , لرزش , لباسشویی اتوماتیک , خراب , ارور , خطا , آموزش , تصویر , راهنما , نمایندگی رسمی , بوش , آاگ , الکترولوکس , تعمیر ماشین لباسشویی الکترولوکس , نمایندگی رسمی آاگ , ایران , کرج

 


شما اینجا هستید: خانه عمومی ماشین لباسشویی علت لرزش ماشین لباسشویی
Gorenje-logo zanussi-logo Electrolux-logo mayerbach-logo bosch-logo neff aeg-logo siemens-logo kenwood-logo indesit-logo general-electric-logo
Haier-logo blomberg-logo deka-logo whirlpool-logo fotile-logo ariston teka-logo snowa-logo daewoo-logo lg-logo samsung-logo
fisherpaykel-logo-2 polysteel-logo force-logo delonghi-logo datees logo smeg-logo akhavan logo beko-logo franke-logo  can-logo  steelalborz-logo
______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______ ______
microwave washing-machines tv-2 refrigerator coffee-maker hood-1 hobs-1 oven microwave vacuum-cleaner dishwasher